Mazliet par mūsu ceļu uz lielajiem mērķiem.



Mazliet par mūsu ceļu uz lielajiem mērķiem.

Katram no mums dzīvē ir savi mērķi un katram savā dzīves jomā, vienam biznesā, citam veselības jomā, vēl citam attiecībās vai sevis pilnveidošanā. Katram no mums ir sava vērtību skala, pēc  kuras  izvērtējam vai  esam apmierināti ar sasniegto mērķi un laimīgi vai gluži pretēji.
Piemēram, kādam „trīs” veselības uzlabošanas jomā, citam var būt pamatīgs „deviņi” vērtību skalā no 1-10.
Tāpat arī cilvēks, kas sapņo par miljards dolāru, liks sev tikai  "divi" par finansēm, bet cilvēks, kas sapņo par dažiem tūkstošiem dolāru, var likt "desmit". Un tas viss ir tāpēc, ka šiem cilvēkiem ir dažādi priekšstati par veiksmi un karjeru.
Ja jūsu priekšstati par panākumiem attiecībās - ir mīļotais vīrs un divi veseli un attīstīti bērni, un izvērtēšanas brīdī, jums nav bērnu, nav vīra, tad, visticamāk, jūs jutīsieties kā neveiksminieks šajā jomā.
Bet, ja jūsu priekšstats par  veiksmīgām attiecībām  ir harmoniskas attiecības ar cilvēkiem, kas jau ir jūsu dzīvē, un, ja šie cilvēki ir jūsu spēka un iedvesmas avots, tad, attiecīgi, jūsu novērtējums būs daudz augstāks.
Tātad, mēs jūtamies laimīgi noteiktā dzīves jomā, kur cerības (sapņi vai mērķiem) ir mūsu realitāte.
Savukārt nelaimīgi, attiecīgi, kad ir pretēja: realitāte nesakrīt ar mūsu cerības (sapņi, mērķi).
Ko tagad darīt ar visu šo?
Lai justos laimīgs un veiksmīgs visās dzīves jomās, mums ir jādomā par to, kā pārvarēt plaisu starp sapni un realitāti. 
Mums ir divas iespējas:
1. Mainiet savu realitāti, lai tā attaisnotu cerības.
2. Mainīt savas vēlmes (sapņus un mērķus).

Katrs pats sev definējiet, kur ir lielākā neatbilstība jūsu dzīvē, un  1) lieciet sev skaidru mērķi, lai saprastu, kā šo plaisu  mazināt vai 2) mainiet savu viedokli par to, kādai jābūt jūsu dzīvei.

Divas galvenās  grūtības savu vēlmju realizācijā
Visbiežāk, īstenojot savu "globālo" mērķiem, mēs saskaramies ar divām problēmām:
1. Laiks. Lai īstenotu konkrētu mērķi paiet gadi, un dažiem - pat gadu desmiti.
2. Mūsu vēlmes ir bezgalīgas. Tas ir, visbiežāk, sasniedzot mērķi, mūsu vēlme nepazūd, bet drīzāk tās pieaug. Piemēram, sasniedzot rezultātu fitnesā, mēs palielinām treniņa programmu, lai vēl vairāk uzlabotu savu sniegumu. Vai nopelnot nepieciešamo naudas summu, mēs neieslīgstam pašapmierinātībā par to, bet sākam tiekties uz  vēl lielāku rezultātu.

Un šeit ir vienkārši nepieciešams saprast, kā iemācīties būt laimīgam "šeit un tagad", un neiesaldēt savu sasniegto stāvokli, un turpināt virzīties virzienā uz saviem lielajiem mērķiem?
Mūsu laimes formulā  ir viens ļoti būtisks faktors, kas ir atbildīgs par mūsu emocionālo stāvokli. Un tas ir - Attīstības tempa jeb ātruma  faktors .
Ja mēs skaidri zinām, kādi konkrēti soļi mums jāveic, lai no punkta A (realitātes) nokļūtu līdz punktam Z (vēlamā realitāte), tad mums ir jābūt skaidriem  arī visiem starpposma punktiem - B, C, D, E, F un T utt.
Un, ja mēs zinām, kā viņi izskatās, mēs varam novērtēt savus starpposma rezultātus, kad mēs tos esam sasnieguši.
Kas ir "starpposma rezultāts?"  Tas  ir tikai mūsu attīstības tempa  „uz globālo” mērķi novērtējums, vai arī konkrēts  starpposma rādītājs.

Kādi varētu būt galvenie iemesli, kāpēc tas neizdodas?
*Varbūt ir nepilnības metodē kā jūs to darāt (piemēram, tas kas ir piemērots  vienam, otram, tas var nestrādāt),
*Varbūt jūs darāt kaut ko nepareizi. Tas ir, ātrums, ar kādu jūsu virzāties uz saviem  mērķiem neattaisno  jūsu cerības.
Ja jums ir konkrēts priekšstats par  savu nākotni, un tas ļoti atšķiras no jūsu realitātes, jums ir nepieciešamas divas lietas, lai būtu laimīgs jau pašā procesā:
1. Pārliecinieties, ka jūsu ceļš ir optimālākais rezultāta sasniegšanai.
2. Pastāvīgi  uzturēt un saglabāt vēlamo attīstības  vai pārmaiņu tempu, kas ir atbildīgs par jūsu virzību uz mērķi.
 
Tātad ir skaidrs, ja  jūs nejūtaties laimīgs vai neesat gandarīts sava ceļā  uz mērķiem, tad tam varētu būt trīs iemesli:
1. Jūs pārāk lēni virzāties, nepieliekat pietiekami piepūles;
2. Jūs nepareizi esiet izvēlējies  savu ceļu;
3. Jūs sev esiet izvēlējāties "ne to" jeb neīsto mērķi.


Secinājumi:

*Mēs varam būt laimīgi, vēl pirms  sasniedzam savus mērķus. Lai tas tā būtu mums ir nepiecieEams, lai  mūsu virzība jeb temps būtu saskaņā ar plānoto .
*Ja mēs esam neapmierināti,  pat tad, kad esam ceļā uz mērķi, ir nepieciešams atrast cēloni šai neapmierinātībai : vai nu mēs dodam sev atlaides  un nevirzāmies ar vajadzīgo ātrumu, vai arī mēs esam izvēlējušies nepareizo "trajektoriju."
*Ja mēs darām visu, kas ir saskaņā ar mūsu ”globālo”  mērķi un attīstāmies ar vajadzīgo ātrumu, tad laime un iekšējā harmonija garantēta arī „starpposmos”.

***Un vēl ir ļoti svarīgi, lai šajos starpposmos mēs nezaudētu savu iekšējo spēku un pārliecību, ir mācēt pašam priecāties par sasniegto, par mazām uzvarām, jo lielās uzvaras sastāv no mazajām, no maziem veiksmes solīšiem katru dienu. Un ja mēs paši mācēsim sev pateikt paldies,sevi novērtēt, tad arī apkārtējie mūs pamanīs un  varbūt ne tikai pamanīs, bet gribēs iet kopā ar jums uz saviem “globālajiem” mērķiem.

Tāpēc dariet visu ar lielu kaisli un mīlestību,tā ir pati spēcīgākā enerģija, jo ja jūs esiet šajā stāvoklī, jūs esiet laimīgs un kļūstat par magnētu, kas pievelk citus cilvēkus un spējat tiem dot to, kas viņiem nepieciešams.



Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru